Reklam :

Zeytinyağlı Karnıbahar Yemeği Tarifi

Malzemeler :

1 adet orta büyüklükte karnıbahar

1 adet soğan

1 adet havuç

2 adet domates

zeytinyağ , tuz ve sıcak su

Zeytinyağlı Karnıbahar Yemeği Tarifi Nasıl Yapılır

zeytinyağlı karnıbahar yemeği tarifi sade karnıbahar yemeği tarifi nin aynı yapım işlemini gören tariftir . Sadece zeytinyağla yapıldığı için içine salça konulmaz. Domates konulur. Bazı zeytinyağıyla yapılan zeytinyağlı yemeklerde salça kullanılmaz. Onun yerine domates kullanılır.

Tabi her tarif , her hamaratlı elde farklı lezzet bulur. Bir de benim ; Melodi Akçay ın kolay ve basit zeytinyağlı karnıbahar yemek tarifini deneyin. Ne dersiniz ?

Şimdi gelelim yapım işlemine :

karnabaharı yıkadıktan sonra göbek kısmındaki sapları kesin. Düdüklüde 3 su bardağı suyla orta ateşte haşlayın. Kötü koku salacaktır. Boşverin salsın. Sonuçta ortaya güzel bir ev yemeği çıkacak…

haşladığınız suyu dökün. Karnıbaharlar parçalamadan göbekten ayırın. zaten onlar hailandığı için kendi ayrılacaktır.

Daha sonra başka bir tencerede ince doğradığımız soğanı , rendelediğimiz veya yuvarlak kestiğimiz havuçla birlikte kavurun. Soğan ve havuç renk değiştirdiği zaman rendelenmiş domates veya küçük parçalar bölünmüş domatesleri koyun kavurun. kavurmak için 1 – 2 dakika yeterli olacaktır.

Sonra karnıbahar parçalarını koyun. Çok fazla dağıtmadan karıştırın. Ön haşlama işlemi yapılmış olduğundan dolayı çabuk dağılıyor. Tuzunu koyun ve çok az sıcak su ekleyin. yaklaşık 10 – 15 belki 20 dakika sonra suyu hafif koyulaşınca ocağın altını kapatın… Zeytinyağlı karnıbahar yemeği yapılışı bu kadar. Biraz bekledikten sonra servis yapın..

Melodi Akçay dan Not : Et suyu veya bulyon koyarsanız daha lezzetli oluyor.

Benim yaptığım karnıbaharları ön haşlama işlemi karnıbahar yemeği çabuk pişsin ve o kötü kokulu tadı geçsin diyedir. Fakat sizler karnıbaharları çiğ olarakta yemeğin suyuna ekleyebilirsiniz. Tabi bu yemek pişme sürecini uzatır…

yapımı kolay yemek tarifleri içinde kış yemek tarifleri ndendir zeytinyağlı karnıbahar yemeği…

Şimdiden Afiyet Olsun….

BU YEMEK TARİFLERİ HARİKA


Reklam :

BU YEMEK TARİFLERİ HARİKA

Etiketler:

Yorumlar

You must be logged in to post a comment.