Reklam :

Kıymalı Lahana Yemeği Tarifi

Malzemeler :

küçük veya orta boy yemeklik beyaz lahana

1 baş kuru soğan

250 gram orta yağlıkta kıyma

1 adet havuç

salça , tuz ve sıvı yağ

Kıymalı Lahana Yemeği Tarifi , Yapılışı , Nasıl Yapılır :

kıymalı lahana yemeği diğer adıyla kıymalı kapuska yemeği…

lahanayı yıkadıktan sonra bıçakla bir parmak kalınlığında uzun şeritler  halinde keselim.

Melodi Akçay dan Not : Ben lahana yemeğini , yani diğer adıyla  kapuska yemeği ni veya kıymalı  kapuska yemeği nin lahanalarını  önceden düdüklüde haşlayarak , gazlı suyunu atıp , lahanaları yumuşatıyorum.

(Ortalık haşlanırken çok kötü kokuyor ama bu kadar kusur kadı kızında da olur diyerek yemek yapma yolunda ilerliyoruz.. )

Yani çiğ çiğ soğanlarla birlikte kavurmuyorum. Sonradan kavurduğum kıymanın , soğanların ve havucun üzerine koyup , salçayı , tuzu ve  suyuda katıp ön bir pişirme işlemi yapmış olduğumdan dolayı 15 – 20 dakika da pişiriyorum. ev yemekleri nden kolay ve basit kış sebze yemekeri tarifidir. Denemenizi tavsiye ederim…

Hatta içine bir de yaz aylarında kurutmuş olduğumuz kırmızı acı sivri biber ide atıp pişiriyorum..Yemeğe daha lezzet katıyor… Kapuska yemeği piştikten sonra servis ederke üzerine kırmızı kurutulmuş toz biberde atabilirsiniz..

kıymalı Kapuska Yemeği yani diğer namıyla  kıymalı lahana yemeği yani diğer namıyla da kıymalı beyaz lahana yemeği yapımında şimdiden sizlere kolay gelsin. Afiyet Olsun…

BU YEMEK TARİFLERİ HARİKA


Reklam :

BU YEMEK TARİFLERİ HARİKA

Etiketler:

Yorumlar

You must be logged in to post a comment.